Letní sezóna 2017 byla k cyklistům neobyčejně štědrá a tak neuškodí připomenout si ji několika obrázky, nejlépe z vlastního alba.

Přerov: Tady je pro nás dobré výchozí místo s přímým vlakovým spojením na Cyklostezku Bečva a Beskydy vůbec. Letos mě tam překvapila skleněná věž mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Za pouhých 5 Kč si tam můžete bezpečně uschovat kolo na celých 24 hodin. Provoz je samoobslužný a zcela automatický a parkovací věž pojme asi 120 kol. Zvláště pro lidi, přesedající denně z kola na vlak, je to skvělá služba.

Radhošť: Podle pověsti prý věrozvěstové Cyril a Metoděj pohanského Radegasta odtud strhli. Nicméně žulová kopie jeho sochy poblíž Pusteven si uchovala postavení hlavní turistické atrakce a samotný vrchol Radhoště je o tak o něco klidnější. Ideální na začátek putování přes vrcholy nad 1000 m po hřebeni Moravskoslezských Beskyd.

Stratenec: Moravsko-slovenským pomezím vede krásná hřebenovka Javorníků, opět ve výškách nad 1000 m, okolo rozhledny Stratenec u památníku čs. vojáků, padlých v roce 1945 ve Velkých Karlovicích. Krásné výhledy na beskydská panoramata.

Zábřežská železniční cyklostezka: Každé dvě hodiny jezdí od nás z Vyškova vlaky přímo bez přestupu do Zábřehu na Moravě, výchozího místa na perfektní cyklostezku. Vede po tělese bývalé trati do nitra Zábřežské pahorkatiny romantickým údolím říčky Březné.

Francouzské předhůří Pyrenejí, pohoří Cévennes: Uzoučké silničky, zákruty, utěšené rozhledy a hodně nastoupaných metrů. Dobrá rozcvička na hlavní etapy pyrenejskými průsmyky.

Španělské Pyreneje, průsmyk Sahún přes 2000 m n.m.: Šotolinová cesta se zde nakrátko mění na betonovou. Okolí vroubí důstojné třítisícové vrcholy.